• چگونه عنوان جذاب برای ایمیل هایمان بنویسیم :

  تصور کنید اگر مخاطب خود بودید، چه عنوانی شما را به خواندن یک مقاله، تحریک می کرد؟ عنوان ایمیل ها از اهمیت فراوانی برخوردار هستند. مخصوصا زمانی که شما کمپینی برگزار کردید و در حال ارسال ایمیل گروهی هستید. در واقع می توان گفت اولین چیزی که باعث می شود مخاطب جذب شود تا ایمیل شما را بخواند عنوان است. تحقیقات نشان داده است که از هر ده نفر 8 نفر عنوان را میخوانند و در صورت جذاب بودن به خواندن بدنه مقاله شما علاقه نشان خواهند داد. اما یک عنوان خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد، تا مورد توجه قرار بگیرد و انتظارات هر دو طرف را برآورده کند؟ در این مقاله چند نکته را در این باره برای شما شرح خواهم داد.

   

  طول عنوان : بهتر است طول عناوین را کوتاه نگه دارید. معمولا استانداری نزدیک به 6 کلمه برای عناوین توصیه می شود. کوتاهی و اختصار از نکات ارزشمندی است که می تواند منجر به ایجاد علاقه در مخاطبان شود.

   

  اعداد : استفاده از اعداد تاثیر بسیار بالایی در باز شدن ایمیل های شما دارد. به طور معمول مردم از نوشته هایی از طریق تعداد مشخصی از عناوین اطلاعاتی به آن ها بدهد استقبال می کنند. این نوع مقالات و نوشته ها حس اطمینان، آرامش، نظم و جامع بودن را به خواننده القا می کند. برای مثال مقاله ای با عنوان ؛ 18 آمار ایمیل مارکتینگ که به کسب و کار شما کمک می کند.

  این مقاله و مقالات نظیر آن به مخاطب کمک می کند تا شوق بیشتری برای خواندن آن داشته باشد.

   

  محتوا : همیشه سعی کنید زمان کافی برای انتخاب عنوان اختصاص دهید. این مساله بسیار مهم است. عناوین، دروازه ورود به بدنه اصلی مقالات شما هستند. اگر عنوان مناسبی برای نوشته اتان در نظر بگیرید نیمی از مسیر را پشت سر گذاشته اید.

   

  راز آلود : به طور معمول ما انسان ها از دانستن رازها و اسرار مخفی لذت میبریم و دوست داریم در دنیای ناشناخته ها پا بگذاریم. به همین جهت یک اصل ارزشمند در عنوان نویسی، نوشتن عنوان راز آلود است. برای این کار می توانید هم به طور مستقیم از کلمات مرتبط مثل: رموز و اسرار و ... استفاده کنید و هم می توانید مفاهیمی که چنین نگرشی را القا می کند به کار ببرید.

  برای مثال : نرم افزار CRM باعث همه این موفقیت ها بود....

  حتما می پرسید کدام موفقیت ها؟خودتان بروید و بخوانید. در هنگام ارسال ایمیل گروهی چنین ترفندی، نتیجه بسیار خوبی همراه خواهد داشت

   

  خلاقانه بودن : عناوین خلاقانه همیشه برای مخاطبین جالب بوده است. افراد معمولا از کلیشه استقبال نمی کنند و به طور معمول علاقه مند به خواندن نوشته هایی هستند که در عنوان آن ها با کلمات و عبارات و مفاهیم کمی هوشمندانه تر برخورد شده است. زیرا چنین طرز نفکری وجود دارد که عنوان خلاقانه، بدنه خلاقانه ای نیز دارد. در انتخاب عناوین نهایت دقت را به خرج بدهید. این کار برای شما امری ضروری است. مطمئن باشید از وقتی که برای این قضیه خواهید گذاشت، پشیمان نخواهید شد. بعد از اینکه شما یک کمپین ایمیلی را راه اندازی کردید و ارسال ایمیل گروهی را شروع کردید مهم ترین مورد عنوان ایمیل شما خواهد بود. شما چه نکات دیگری مد نظرتان است؟ در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

 • 6 نکته مهم در ارسال ایمیل گروهی :

  افرادی که اقدام به عرضه و خرید محصول از طریق کمپین های ارسال ایمیل گروهی می کنند 138 درصد بیشتر از کسانی که خارج از کمپین ایمیل مارکتینگ هستند.نمی شود ایمیل مارکتینگ را نادیده گرفت. سرنخ های فروش آماده هستند و روزی چند بار صندوق ورودی ایمیل هایشان را چک می کنند. آن ها به شما اعتماد دارند و اجازه ارسال ایمیل به خود را به شما می دهند. اعتماد آن ها را خراب نکنید و درآمد مناسبی از این راه دربیاورید.

  در اینجا 6 دلیل برای موثر تر کردن کمپین های ارسال ایمیل گروهی به شما خواهیم داد :

  1- یک عنوان قدرتمند و جذاب مهم ترین چیز است :

  قانون اصلی بازاریابی را فراموش نکنید : اگر نبینند، نخواهند خرید.

  بهترین ایمیل ها با بهترین محتوا و پیشنهادات بدون یک نوار موضوع جذاب مستقیما راهی اسپم خواهد شد.در مورد نوار موضوع می توانیم مطالب زیادی بنویسیم و برای بهینه سازی آن اطلاعات زیادی بدهیم اما مختصرا اینحا به چند نکته اشاره خواهیم کرد :

  کوتاه نویسی : ایمیل هایی با نوار موضوع بین 6 تا 10 کلمه بالا ترین نرخ باز شدن را دارند. میبینید که بی ربط نیست

  مزیت محوری : مهم ترین نکته در هر مارکتینگی تمرکز بر منافع است. چرا مخاطبین باید ایمیل های شما را باز کنند؟ چه چیزی به دست خواهند آورد؟

  دقت در انتخاب کلمات : اگر مانند شعارهای  تبلیغاتی به نظر برسد بهتر است. 

  داد نزنید و شلوغ نکنید : هیچ کس دوست ندارد صندوق ورودیش پر از شلوغ بازی های بی جهت از جانب تبلیغات شودنوار موضوع یک جز حیاتی برای افزایش نرخ بازدید های شماست. اما اگر شما می خواهید نرخ افزایش بازدید را بیشتر کنید موارد بعدی را نیز در نظر بگیرید

  2- کارکردن روی CTA :

  ایمیل مارکتینگ بدون CTA عملا یک ایمیل خالی و بی فایده است. اگر شما از مخاطبین خود نخواهید که عملی را انجام دهند از هدف اصلی خود دور می مانید.دقیقا همانند نوار موضوع CTA هم نیاز به ارتباطی شفاف و مزیت محور برای شما و مخاطبین دارد تا بتواند نرخ کلیک ها را افزایش دهد.

  3- اهرم فشار ایمیل های تبادلی :

  اگر شما از ایمیل های تبادلی به عنوان یک اهرم تشویق به خرید و فرصت متقابل فروش استفاده نکنید، یک فرصت خوب را از دست داده اید.ایمیل های تبادلی ایمیل هایی هستند که شما باید آن ها را در مسیر یک خرید، ساخت یک اکانت و وارد کردن یک آدرس به کار بگیرید. این ایمیل ها 4 الی 8 برابر درصد نرخ باز شدنشان بیشتر است. در نتیجه فرصت بسیار خوبی هستند.


  4- شخصی سازی :

  شخصی سازی نوار موضوع اختیاری است اما بدنه و محتوای ایمیل ها اختیاری نیست. در حقیقت ایمیل های شخصی سازی شده نرخ معاملات را از طریق افزایش کلیک بالا می برد.شخصی سازی هنگامی صورت می گیرد شما بخواهید ارسالی هدفمند داشته باشید و محتوایی خاص را با مشترکین به اشتراک بگذارید. برای مثال، شما می توانید این شخصی سازی را بر اساس تاریخ خرید، تنظیمات مشترکین، موقعیت مکانی یا منافع انجام دهید. این باعث می شود مردم احساس کنند در حال صحبت کردن با آن ها هستید هستید و این باعث می شود که ایمیل های شما بیشتر دیده شود. ایمیل های شخصی می تواند مشترکین را تشویق به خرید کند و مشتریان سابق را دوباره به حلقه مشتریان فعال در بیاورد.


  5- به موبایل فکر کنید :

  بیش از 70 درصد ایمیل ها با موبایل باز می شوند. اگر ایمیل شما ریسپانسیو نیست شما مشتریان یا پتانسیل زیاد را از دست داده اید. روی کوتاه نگاه داشتن و جذاب بودن ایمیل هایتان تمرکز کنید و هم چنین مطمئن شوید عکس ها باز شوند.

  به این نکات دقت کنید : 

  طول : متن های طولانی و موبایل باهم سازگار نیستند.

  مثل این جمله مارک تواین : من زمان نداشتم تا یک نامه کوتاه بنویسم. بنابر این نامه ای بلند نوشتم...کوتاه نوشتن سخت تر است.... زیرا نیاز به شفافیت، دقت و استعداد دارد.

  CTA : من مطمئنم همه ما یکی از آن ایمیل هایی که نوشته های خیلی ریزی دارند و واقعا نمی توان روی آن کلیک کرد. اطمینان حاصل کنید که CTA شما به اندازه کافی بزرگ باشد که هر کاربری بتواند به راحتی آن را تا آخر دنبال کند. 

  عکس : تصاویر بزرگ ترین قسمت ایمیل برای وارد نشدن در آن هستند. دقت کنید به راحتی باز شوند، کامل دیده شوند و مرتب باشند.بیشتر پلت فرم های ایمیل به شما حالت نمایش در موبایل را نشان خواهند داد. حتما این موارد را بررسی کنید.


  6- تست کردن جداگانه همه چیز :

  همانطور که می دانید بازاریابی هر چیزی متفاوت است و مخاطبان مختلف محصولات مختلفی را دوست دارند. این یک نصیحت کلی بازاریابی در ارسال ایمیل گروهی است. اما تست بهترین راه برای پی بردن به بهینه ترین حالت ممکن کمپین های شماست.تست کردن مجزا برای تلفن های همراه پیچیده تر است. شما باید مدل های مختلف را تست کنید و سپس اجرای کمپین را با بالاترین طیف مخاطب انجام دهید.در تست های مختلف فقط یک متغیر را تغییر دهید و فیدبک تغییرات حاصل شده را بررسی کنیدهمه المان های موجود را تست کنید. از نوار موضوع و تیتر گرفته تا CTA  و تصاویر...هر عنصری از ایمیل را تست کنید. برای ارسال ایمیل گروهی مناسب باید بی نقص و کامل باشید.

 • بهترین شیوه ها برای ارسال ایمیل گروهی :

  بخش بندی ایمیل ها : سه راه برای افزایش واکنش ها

  خیلی مهم نیست که شما در چه کسب و کاری هستید : برای ا رسال ایمیل گروهی مشترکین ایمیلی شما، حداقل باید در یک گروه قرار بگیرند. هدف اصلی شما در گروه بندی لیستتان گرفتن اعضای بیشتر برای لیست پاسخگویانتان می باشد. اما چگونه باید این کار را انجام دهیم؟ پاسخ این است :
  به وسیله پیروی از نکاتی که مشترکین دیگر به حرکت تشویق کند.

  مشترکین جدید می خواهید؟ تشویقشان کنید و داده ها را جمع آوری کنید.

  شما دو هدف برای شلیک دارید، وقتی که یک مشترک جدید برای خبرنامه یا ایمیلتان پیدا می شود ...

  اولین هدف این است که بفهمید چه چیزی را دوست دارند و برای آن هزینه می کنند.

  و دومین هدف این است که آن ها را به سمت لیست پاسخ دهندگان حرکت دهید. کلید انجام این سرمایه گذاری روی مشترکین جدید اضافه کردن به لیست شماست...

  با ساخت یک دسته برای تخفیف مشترکین جدید شروع کنید. یک کد تبلیغ بسازید و وقتی این کار را انجام دادید از طریق ارسال ایمیل گروهی برای مشترکین خود بفرستید. از طریق آنالیکتیک مشترکینی بر روی لینک کلیک می کنند مشخص می شوند و به صورت اتوماتیک می توانند به لیست پاسخ دهندگان اضافه شوند. اما باید این نکته را به یاد داشته باشیم که بهترین تمرین برای یافتن مشترکین جدید یافتن علاقه مندی های آن ها در طول زمان به وسیله ارسال های چند هدفی است.

   

  گرفتن تایید مجدد 

  وقتی شما ایمیل برای کسانی که ایمیل هایتان را باز نمی کنند ایمیل می فرستید در واقع پول و وقت خود را تلف کرده اید. بنابراین بهتر است این افراد را از لیستتان خارج کنید. فقط یک راه دیگر قبل از آنکه ترکشان کنید باقی می ماند و آن هم یک ارسال یک ایمیل تایید مجدد برای آن هاست. به کسانی که ایمیل های شما را باز نمی کنند توسط یک نرم افزار ارسال ایمیل گروهی ایمیل بزنید و از آن ها بخواهید اگر مایل به دریافت خبرنامه شما هستند به ایمیل درخواست مجدد پاسخ بدهند. مطمئن باشید که در نوار عنوان ایمیل ارسالی عبارت "تایید مجدد اشتراک" ذکر شده باشد. اگر خواننده علاقه مند به چیزی که می گویید باشد، ایمیل را باز می کند و بر روی لینک کلیک می کند. چرا آن ها هرگز ایمیل های شما را باز نمی کنند؟چه کسی می داند؟ اما اگر به شما علاقمند باشند ایمیل تایید مجدد شما را قبول خواهند کرد. اگرچه شما می توانید بدون هیچ حس بدی به افراد موثر در لیستتان بپردازید و فقط به آن تمایل داشته باشید.

   

  ارسال نظر سنجی برای تازه واردها

  بخش بندی لیست ایمیل های باز شده شما شامل افرادی است که احتمالا قبلا خبرنامه ها و یا ایمیل های شما را باز کرده اند، اما هرگز به وبسایت شما وارد نشده اند و خرید نکرده اند. اگر یادتان باشد در فرآیند ارسال ایمیل گروهی بعضی از مردم ایمیل ها را فقط میبینند و این ها ممکن است در شمار ایمیل های باز شده لحاظ شوند. برای شما بازدید روی سایت مهم است، برای این منظور می توانید از ایمیل های نظر سنجی استفاده کنید و از مشترکین خود بخواهید در آن شرکت کنند. مثلا بپرسید کدام محصول یا سرویس شما را بیشتر دوست دارند. کلید ارسال یک نظرسنجی مناسب برای مشترکین خود یافتن چیزی است که بیشتر به آن علاقه  دارند.اگر شما همه داده ها را از مشترکینی که به شما میگویند چه چیزهایی را بیشتر دوست دارند جمع کنید، می توانید یک کمپین هدفمند را راه اندازی کنید که نه تنها مشترکین متمایا به باز کردن ایمیل هایتان باشند، بلکه به خرید هم مایل شوند.

   

 • چگونگی راه اندازی یک کمپین در ارسال ایمیل گروهی

  ارسال ایمیل گروهی به یکی از محبوب ترین روش ها، در کسب و کارهای کوچک در سراسر جهان تبدیل شده است. در مقایسه با دیگر ابزارهای پروموشن نظیر تبلیغات تلویزیونی، روزنامه ها، رادیوها، کاتالوگ ها و بروشورهای تبلیغاتی، ایمیل مارکتینگ بسیار موثرتر و ارزان تر است.

  از طریق ایمیل مارکتینگ و ارسال ایمیل گروهی می توانید مردم سراسر جهان را هدف خود قرار دهید. مشکلی که پدیده ارسال ایمیل گروهی ایجاد می کند، ارسال انبوه ایمیل به اسپم هاست که معمولا از طرف بانک های اطلاعاتی شرکت ها فراهم شده است.

   

  چگونگی راه اندازی یک کمپین ارسال ایمیل گروهی :

  راه های متعددی برای انجام این کار وجود دارد. شما می توانید شخصا این کار را انجام دهید و یا می توانید از سرویس های ارائه دهنده ایمیل های تبلیغاتی استفاده نمایید.

  اگر شما از یک گیرنده پست الکترونیکی نظیر Outlook استفاده می کنید، می توانید با افزودن ایمیل ها و ایجاد یک گروه و سپس ایجاد ایمیل مورد نظر به مخاطبین مورد نظر ارسال داشته باشید.

  از سوی دیگر اگر به دنبال این هستید که پیچیدگی های زندگی تان کم تر شود و متمرکز روی کارهای دیگرتان شوید، می توانید از جایگزینی معقول تر استفاده کنید مثل یک سرویس ارائه کننده ایمیل های بازاریابی حرفه ای نظیر میلرلایت.

  این شرکت ها بسته به نوع کسب و کار و نیازمندی شما پیشنهادی با حداقل هزینه به شما می دهند.
  آن ها هم چنین به شما در ساخت و مدیریت لیست مشترکین و ساخت کمپین های تبلیغاتی و ارائه و پیگیری ارسال ها کمک می کنند. شما می توانید با تنظیم پیش فرض به صورت خودکار برای مخاطبین و مشتریان خود ایمیل ارسال کنید.

  آیا با این تفاسیر مشکلات مرتبط دیگری در ارسال ایمیل گروهی وجود دارد؟

  قطعا! اما شما می توانید با رعایت نکات زیر مشکلی در ارسال ایمیل گروهی نداشته باشید :

  1-    اجتناب از محتوای نامناسب و نا مرتبط

  این مورد اولین دام شماست!!!

  مناسب و یا نا مناسب بودن محتوا بر هدف کمپین انتخابی شما تاثیر می گذارد.
  شما ممکن است اخباری در مورد رشته خود، اطلاعات عمومی و یا اطلاعتی در مورد محصول و خدمات خود ارسال کنید. به یاد داشته باشید مشترکین شما به باز کردن ایمیل های شما ادامه نخواهند داد اگر درگیر آن ها نشوند و پیگیری آن ها برایشان جذابیت نداشته باشد.

  یکی از روش های خوبی که می توانید بدین منظور از آن کمک بگیرید، بخش بندی لیست ایمیل های خود به گروه هایی با ویژگی های مختلف است. ویژگی هایی مثل جمعیت، جنسیت، مشاغل و...

  با استفاده از این الگو شما با کم ترین هزینه و زحمتی می توانید گروه های خاص با محتوای خاص داشته باشید.

  2-    عدم شفافیت

  وضوح محتوا در ارسال ایمیل گروهی یکی از اصول ارتباط است. تا حد امکان زبان را ساده نگه دارید، طوری که مخاطبین شما بفهمند که شما مایل به ارتباط هستید. وضوح محتوا بسیار مهم است زیرا پیام شما را دانش آموزان، دانشجویان، شهروندان برتر و مدیران ارشد و ... خواهند خواند.

   

 • نکاتی که رعایت نکردن آن ها نرخ اسپم را در ارسال ایمیل گروهی افزایش می دهد

  همان طور که می دانید ارسال ایمیل گروهی راهی موثر و کم هزینه برای تبلیغات کسب و کار است.اما باید بدانید که رعایت نکردن بعضی نکات باعث می شود که ایمیل های ارسالی شما وارد پوشه ی اسپم شود.

  رعایت نکردن نکاتی از قبیل:

   شما به خط موضوع یا subject line اهمیت زیادی نمی دهید

  انتخاب موضوع در ارسال ایمیل گروهی قاعده بسیار مهمی است که باید با ظرافت برای آن وقت گذاشته شود. اولین کلمات خبرنامه شما که دیده می شود همین خط موضوع شما است. خط موضوع میزان بازدید از landing page  شما را نیز تعیین می کند. زیرا شما با این یک خط به خواننده می گویید دقیقا راجع به چه چیزی صحبت می کنید و نوع کسب کارتان در قالب چند کلمه توصیف می شود.

  در ارسال ایمیل گروهی به این فکر کنید که چه موضوعی می تواند هم واضح باشد، هم دقیقا به آن چه ارسال می کنید اشاره کند و هم خواننده را به باز کردن ایمیل جذب کنید. خودتان را جای کاربری که با کسب و کار شما تا حدودی آشنا است و ایمیل شما را دریافت می کند قرار دهید. 

  - ایمیل تبلیغاتی را به طور واضح مشخص نمی کنید

  اگرکسب و کار شما ایمیل های خود را برای تبلیغ کالا و یا خدمات ی ارسال می کند، شما نیاز دارید که به طور واضح تبلیغات خود را معرفی کنید و برای این کار بهتر است در ارسال ایمیل گروهی از تصاویر استفاده کنید اما این تصاویر و مشخصات درج شده در آن ها نباید تفاوتی با پیشنهادات ارائه داده شده در سایت داشته باشد.

  - شما آدرس و شماره تلفن کسب وکار خود را در کمپین خود قرار نمی دهید

  یکی از مهم ترین بخش های مهم در ارسال ایمیل گروهی، آدرس پستی و شماره تلفن صحیح فرستنده است. هر کسب و کاری باید یک آدرس پستی داشته باشد. برای کمک به شفافیت و حقیقی بودن کسب و کار خود نیاز دارید آدرس پستی خود را در جایی از خبرنامه بگنجانید.

  از طرفی راهی برای این که مطمئن باشید در یاد کاربر خواهید ماند نیز همین آدرس پستی و شماره تلفن است.

  - شما تیم بازاریابی و کمپین تبلیغاتی خود ار دنبال نمی کنید

  گاهی ممکن است شما ارسال ایمیل گروهی خود را به تیمی خارج از دفتر کسب و کارتان واگذار کنید در این صورت هم باز شما در برابر آن چه که با نام شما ارسال می شود مسئول هستید. هم شما و هم تیم بازاریابی در برابر ایمیل های ارسالی مسئولیت دارید.  

  همیشه از آن چه که تیم بازاریابی انجام می دهند مطلع باشید و بدانید که دقیقا در همان مسیری که شما تعیین کرده اید محتوا تولید و ارسال می کنند. برای کمپین های آینده خود طرحی پیاده کنید و آن را در اختیار تیم خود قرار دهید و بخواهید برای طرح های آینده محتوا های جدید در ارسال ایمیل گروهی تولید کنند و آن ها را در اختیار شما قرار دهند.

   

 • چهار روش برای خوانده شدن ایمیل ها در ارسال ایمیل گروهی

  1. در ارسال ایمیل گروهی، ایمیل های خود را بخش بندی کنید
  تنها ارسال ایمیل به یک لیست از آدرس ایمیل های موجود، برای رونق کسب و کار شما در بازاریابی اینترنتی  کافی نیست.بهتر است کمپین ایمیل خود را تخصصی تر کنید به شما پیشنهاد می کنیم که لیست ایمیل های خود را هنگام ارسال ایمیل گروهی به چهار بخش زیر تقسیم کنید:
  - کسانی که ایمیل های ارسالی شما را پاسخ می دهند
  -  افرادی که ایمیل های ارسالی شما را باز می کنند
  -  لیست مشتریان جدید
  - افرادی که در مقابل ایمیل های ارسالی شما عکس العملی نشان نمی دهند
  با داشتن این گروه ها می توانید نتایج مطلوبی را در ارسال ایمیل گروهی به دست بیاورید.

  2.یک رابطه دوستانه با مشتریان خود ایجاد کنید

  ایجاد یک رابطه دوستانه با مشتریان باعث می شود که اعتماد آن ها را در بازاریابی اینترنتی بیشتر جلب کنید، سعی کنید هنگام ارسال ایمیل گروهی نام مخاطب خود را در ابتدای ایمیل بیاورید و یا ایمیل های خود را شخصی سازی کنید با این کار مشتریان شما فکر می کنند که یک ایمیل شخصی از طرف شما دریافت کرده اند به این ترتیب با گرمی بیشتری به مشارکت با شما می پردازند.

  3 .در موضوع ایمیل خود خطوط فروش خود را ذکر کنید

  مشتریان با دیدن نوع محصول و خط فروش شما در عنوان ایمیل ارسالی تان ترغیب می شوند که ایمیل را باز کنند. با این کار باعث می شوید که نرخ باز کردن و خواندن ایمیل خود را در ارسال ایمیل گروهی بالا ببرید و خبرنامه ی ارسالی خود را مفید تر ارائه دهید

  4. زمان ارسال ایمیل مهمترین گزینه است

  بررسی نتایج در ارسال ایمیل گروهی نشان داده است که ایمیل هایی که بین ساعات هشت شب تا نیمه شب ارسال شده اند بیشترین نرخ باز شدن را داشته اند.هم چنین نرخ باز کردن ایمیل ها در آخر هفته هم بسیار زیاد است.ارسال ایمیل در ساعات ذکر شده باعث ایجاد نتیجه ایی مطلوب در افزایش نرخ بازکردن و کلیک کردن آن می شود.
 • ده راه هوشمندانه برای پیشرفت در ارسال ایمل گروهی

  هنگام ارسال ایمیل گروهی متاسفانه هرسال به دلیل از بین رفتن برخی ایمیل ها،که یکی از دلایل آن انتقال از یک شرکت به شرکت دیگر است، ممکن است پایگاه داده ی ایمیل مارکتینگ شما 25% کاهش بیابد و بازاریابی اینترنتی شما کمی با رکود مواجه شود.

  ما با ارائه 10 روش ساده تا حد زیادی لیست ایمیل شما را برای ارسال ایمیل گروهی ارتقا می دهیم

  1 . محتوای ایمیل شما بسیار مهم است، اگر شما می خواهید مشتریان خود را حفظ کنید و باعث شوید که مشتریانتان شما را به دوستان خود و دیگران هم توصیه کنند بهتر است که محتوای ایمیل خود را به بهترین شکل قرار دهید تا مشتریانتان جذب ایمیل شما شوند با این کار لیست ایمیل خود را گسترش خواهید داد.

  2. دائما آنلاین باشید و در سایت از وب فرم ها استفاده کنید تا ایمیل های متعددی را برای ثبت نام جمع آوری کنید و ارسال ایمیل گروهی مفید تری داشته باشید.ش

  3. یک نسخه رایگان از خدمات و یا کالای رایگان خود تهیه کنید و آن را در اختیار کاربران قرار دهید تا با خدمات شما بیشتر آشنا شوند

  4. به دیگر سایت های مشابهه خود متصل شوید تا بتوانید ایمیل های بیشتری را از منابع جدید خود  جهت ارسال ایمیل گروهی جمع آوری کنید

  5. از صفحه فیس بوکتان برای ترویج کسب وکارتان و ترویج  ایمیل مارکتینگ خود استفاده کنید و یک تب جدید علاوه بر تب ورود به فیس بوک برای ثبت نام نیز قرار دهید

  6. لیست قدیمی مشتریان خود را چک کنید و از آن ها بخواهید که اگر اطلاعات تماسشان تغییری کرده است به شما اطلاع دهند و اگر بعد از یک بازه زمانی مناسب از آن ایمیل پاسخی دریافت نکردید آن را حذف کنید و آدرس ایمیل جدید جایگزین آن کنید وبا ارسال ایمیل گروهی به آن ها کسب و کار خود را رونق بخشید.

  7. از مشتریان سابق خود بپرسید به چه دلیل شما را رها کردن، و سعی کنید نقاط ضعف خود را برطرف نمایید

  8. به مشتریان ثابت خود جهت تشویق و جذب بیشتر، در ارائه خدمات خود تخفیف و هدایا بدهید

  9. هنگام ارسال ایمیل گروهی به مشتریان اینترنتی خود اطمینان دهید که سیستم امنیتی سایت شما قابل اعتماد است و اطلاعات پرداختی آن ها محرمانه است.

  10.یک ویبینار تشکیل دهید و قبل از اینکه خدمات خود را معرفی کنید از شرکت کنندگان بخواهید که ثبت نام کنند و ایمیل آدرس آنها را ثبت کنید.
 • چگونه در ارسال ایمیل گروهی در صدر باشیم؟

   

  1. مرتب بودن محتوا از پر اهمیت به کم اهمیت را هنگام ارسال ایمیل گروهی رعایت کنید.

  2. تشویق کاربران برای کلیک بر روی لینک ایمیل، تا وقتی به سایت بر می گردند امکان خرید محصولات بالاتر رود.

  3. از استفاده ی کدهای جاوا درمحتوای ارسال ایمیل گروهی  اجتناب ورزید. ممکن است ایمیل شما به عنوان اسپم شناخته شود.

  4. تمامی کدهای لازم و کدهای CSS را حتماً در داخل ایمیل قرار دهید.

  5. در محتوی ایمیل، بیشتر از کدهای HTML کمک بگیرید.

  6. از گرافیک سایت خودتان برای ارسال ایمیل گروهی  استفاده کنید.

  7. از حجم زیاد نامه در ارسال ایمیل گروهی اجتناب ورزید و به جای آن کاربر را برای اطلاعات بیشتر به صفحه مورد نظر هدایت نمایید. برخی از کاربران ایمیل های خودشان را با موبایل مرور می کنند به همین دلیل دوست ندارند ایمیل های حجیم دریافت کنند.

  8. هنگام ارسال ایمیل گروهی از عدم وجود سرور، در لیست سیاه اطمینان حاصل کنید.

  9. بین حروف کلمات انگلیسی فاصله نیندازید.

  10. لیست لغات اسپم را از گوگل بدست آورید و از به کار بردن آنها جداً خودداری نمایید.

  11.از شرکت ارائه دهنده هاست خود، پیاده سازی و تنظیمات آن را درخواست کنید و از تنظیمات Reverse DNS  اطمینان حاصل کنید.

  12.در لیست رقیبان خود عضو شده و استراتژی های بازاریابی آنان را بررسی نمایید. دقت داشته باشید که همین کار را آن ها ممکن است انجام دهند.

  13.هنگام ارسال ایمیل گروهی محتوایی را به کاربران پیشنهاد دهید که خواندن ایمیل های ارسالی شما را در اولویت قرار دهد.

   

 • پنج راه کار، برای جلوگیری از اسپم در ارسال ایمیل گروهی

  ارسال ایمیل گروهی امروزه راهی کم هزینه برای تبلیغات کسب و کار و پیشرفت در بازاریابی اینترنتی است.اما در ارسال ایمیل گروهی مسئله ایی که اهمیت ویژه ایی دارد این است ایمیل های ارسال شده، توسط کاربرران اسپم نشوند.

  اسپم شاید تا حدودی غیر قابل کنترل باشد، اما قابل پیش گیری است.

  با رعایت نکات زیر می توانید آدرس ایمیلتان را هنگام ارسال ایمیل گروهی از ارسال کنندگان اسپم مخفی کنید:

  - آدرس ایمیلتان را در هر سایتی ثبت ننمایید

  باید این حقیقت را بدانید که تعداد بسیار زیادی سایت و انجمن در سرتاسر وب ایجاد شده اند که هدفی جز دریافت ایمیل اعضا و افزودن آن ها به لیست اسپمشان ندارند. در هر سایت و وبگاه ناشناسی با ایمیل اصلیتان عضو نشوید، ابتدا کمی درباره آن تحقیق کنید و از کار درستی و حرفه‌ای بودن آن  هنگام ارسال ایمیل گروهی مطمئن شوید.

  - فایل تصویری آدرس ایمیلتان را بسازید

  با ایجاد تصویری از آدرس ایمیلتان، می توانید در عین حال که آدرس ایمیلتان را برای عموم قابل دسترسی و مشاهده نموده اید، آن را از دسترس جستجو اسپمرها مخفی کنید.
  hadiranco[at]GMail[dot]com

  - آدرس ایمیلتان را به کمک tinymail.me درج کنید

  این سرویس آنلـاین و خوب، این امکان را به شما می دهد تا ماسکی بر روی آدرس ایملتان قرار داده و یک لینک دیگر به جای آدرس ایمیل واقعیتان درج کنید. کاربر با کلیک بر روی این لینک به صفحه‌ای دیگر رفته و پس از عبور از مرحله captcha (وارد کردن کد امنیتی برای شناسائی این که یک انسان در حال باز کردن صفحه است نه یک ربات)، آدرس ایمیل اصلی شما نمایش خواهد شد.

  - آپدیت‌هـای ایمیلی که مورد نیازتان نیست را  هنگام ارسال ایمیل گروهی خاموش کنید

  امروزه بیشتر سایت هایی که کاربران ثبت شده دارند، ایمیل آن ها را دریافت نموده و اخبار یا تازه‌هـای سایت خود را از طریق  ارسال ایمیل گروهی برای آنان ایمیل می کنند. این ایمیل ها را نمی توان اسپم نامید اما زمانی که شما سرویس مورد نظر را رها می کنید و دیگر تمایلی به استفاده از آن ندارید، کمی خسته کننده و آزار دهنده می شوند.وقتی به دریافت اخبار و یا ارسال هایی که از طرف سایت ها و وبلـاگ های سرتاسر وب که در آن ها عضو هستید دیگر علاقه‌ای ندارید، به راحتی به آن سایت ها و وبلاگ ها رفته و امکان ارسال اخبار و آپدیت های آن ها را غیر فعال نمائید.

   

   

 • چند روش برای یکپارچه سازی موتور جستجو در ارسال ایمیل گروهی

  -   بهترین موضوعات را در ایمیل خود بهینه سازی کنید، به داده های ایمیل خود نگاه کنید، کدام ایمیل ها بیشتر باز شده اند و روی آن ها کلیک شده است؟ موضاعات آن ها چه چیزی بوده است؟

  استفاده از این داده ها باعث می شود که موتور جستجو را بهینه سازی کنید و موضوعات برتر را اولویت بندی کنید و با استفاده از بهینه سازی موضوعات در ارسال ایمیل گروهی، بیش از پیش در  بازاریابی اینترنتی موفق باشید.

  -   موتورهای جستجو باعث بهینه سازی لندینگ پیج ها می شوند، لندینگ پیج ها را دور از دید قرار ندهید زیرا در  ارسال ایمیل گروهی لندینگ پیج ها کلید موفقیت هستند.محتوای این صفحات را در موتورهای جستجو بهینه سازی کنید و برای آن ها از URL های فوق العاده استفاده کنید.

  -  از لینک ها برای اشتراک گذاشتن در ایمیل خود بیشتر استفاده کنید، زیرا ساختار لینک ها برای بهینه سازی موتورهای جستجو اهمیت زیادی دارند، ارسال محتوا در یک ایمیل به تنهایی کافی نیست بهتر است در ایمیل خود از لینک های اجتماعی استفاده کنید تا بتوانید در  کسب و کارتان توسط ارسال ایمیل گروهی  موفق تر باشید.

  -  از  PCCبرای ایجاد خطوط موضوعی خود استفاده کنید، همان طور که می دانید خطوط موضوعی ایمیلی که به مشتریان خود ارسال می کنید، در موفقیت  ارسال ایمیل گروهی  بسیار اهمیت دارند، به جای این که یک موضوع ساده را برای ایمیل خود انتخاب کنید بهتر است چندین موضوع را درPCC  قرار دهید با این کا ر شما پنج خطوط موضوعی برای ایمیل خود دارید که می توانید از میان آن ها بهترین موضوع را در ایمیل خود قرار دهید.

  منبع :  

   http://blog.hubspot.com/blog/tabid/6307/bid/27426/7-Ways-to-Integrate-Search-Engine-and-Email-Marketing.aspx

   

   

   

   

Go To
Page Size